PC’de PUBG Mobile Nasıl Oynanır

PUBG, yeni çıkan, giderek popülerleşen ve oyun fanatikleri tarafından sevilen mobil bir oyun. Online ve birden fazla kullanıcıyla oynanan bir hayatta kalma oyunu. İlk hali yalnızca bilgisayar ve Xbox’ta oynanmak için tasarlandı. Ancak geçen senin sonunda Çin’de mobil versiyonu yayınlandı ve yakında Kuzey Amerika’da yayınlanacağı söyleniyor. Bu söylenti çok sayıda oyun severi heyecanlandırdı ve büyük ekranda oynama isteklerini arttırdı. Neyse ki bu soruna çare olacak çok sayıda çözüm var. Bu yazıda, PUBG mobili PC’de oynamak için yardımcı olan farklı üçüncü taraf programları ele alacağız.

Kullanılan Emülatörler

ApowerMirror
BlueStacks
Nox App Player
MEmu App Player

PC’de PUBG Mobile 1. Yöntem

ApowerMirror

ApowerMirror

telefonunuzu bilgisayara yansıtma amacını taşıyan bir uygulama. Bu harika araç iOS, Android, Mac ve Windows sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Uygulamayı kullanarak telefonunuzu fare ve klavyeyle kontrol edebiliyorsunuz. Dahası PUBG oynarken ekranınızı kaydedebiliyorsunuz. Tüm bunların yanında oyun sırasında dilediğiniz zaman ekran görüntülerini alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla oyun hakkında konuşmak istediğiniz durumlarda, beyaz tahta fonksiyonunu açabilirsiniz. Bu profesyonel aracı kullanarak PUBG mobili PC’ye yansıtmanın yollarını aşağıda bulabilirsiniz:

 • Uygulamayı telefonunuza ve PC’nize indirin. Daha sonra uygulamayı başlatın.

          Buradan İNDİR

 • Telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
 • İOS için: Kontrol Merkezi’ndeki “Ekran Yansıtma” fonksiyonunu kullanın. Menüyü yukarı kaydırarak “Ekran Yansıtma” seçeneğine tıklayın. Bu şekilde uygun bağlantıyı bulursunuz. Buna tıkladığınızda bağlantıyı sağlamış olacaksınız.
 • Android için: Telefonunuzu USB kablosuyla bağlayabilir veya WiFİ özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Bağlandıktan sonra, telefonunuzun ekranının PC’de yansıtılmakta olduğunu göreceksiniz. Bu noktada, arayüzün sağ tarafındaki düğmelere basarak diğer özelliklerini kullanabilirsiniz.oyun klavyesi

Ayrıca, yeni “Oyun Klavyesi” özelliği, bilgisayarda bir Android emülatörü gibi klavyeyi kullanarak mobil oyun oynamanıza izin veriyor. Simgeyi hedef veya yön kontrol alanına sürükleyin ve tuş eşlemesini düzenleyin, ardından harekete geçmek veya hareket etmek için tuşa dokunabilirsiniz. Anahtarları istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ve bir dahaki sefere sanal klavyeyi kullanarak mobil oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. Ayarlarınız hatırlanacak.

PC’de PUBG Mobile 2. Yöntem

BlueStacks

bluestacks-1

PUBG mobili PC’de kullanmanıza yarayan bir diğer araç da BlueStacks. Bu program, Android ekranını bilgisayara aktarmanıza yarayan bir Android emülatörüdür. Uygulama yardımıyla PUBG mobil gibi Android uygulamalarını PC’de kullanabilirsiniz. Aşağıda kullanımına dair adımları bulabilirsiniz:

 • Uygulamayı ve PC’nizdeki PUBG apk dosyasını indirin. Programdaki “Uygulamalarım” bölümüne gidin ve ardından sağ alt kısımda bulunan “install apk” düğmesine tıklayın.
 • BlueStacks’ta PUBG’yi açın ve ardından hesabınıza giriş yapın. Daha sonra giriş bilgilerinizi girin.
 • Ayarlar’a gidin ve ardından ekrana tıklayın ve en boy oranını “Sistem Varsayılanı” olarak ayarlayın. DPI’ı yüksek olarak ayarlayın ve ardından “engine” seçeneğini tıklayın ve Open GL olarak ayarlayın.
 • Daha sonra CPU çekirdeği ve RAM’i seçebilir ve ayarlardan çıkabilirsiniz. Artık oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

PC’de PUBG Mobile 3.Yöntem

Nox App Player

nox-app-player

Nox App Player, PUBG mobili bilgisayarda oynamak için tasarlanan başka bir emülatördür. Hemen bilgisayarınızdan tam kapsamlı Android özelliklerini kullanma deneyimi sunar. Kullanımla ilgili detaylar aşağıdadır:

 • Uygulamayı bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.
 • PUBG oyununun apk dosyasını indirin ve sonra Nox App Player’ı başlatın.
 • Apk dosyasını sürükleyip Nox’a bırakın ve Nox’a yüklemeye başlamak için tıklayın.
 • Oyunu yükledikten sonra bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

PC’de PUBG Mobile 4.Yöntem

MEmu App Player

memu-app-player-1

Son seçenek ise MEmu App Player. Bu da PUBG mobil oyununu PC’ye yüklemenize olanak veren, bilgisayar ekranını Android telefonuna çeviren başka bir emülatördür. Bu amaca karşılık olarak bu uygulama Windows 7 ve üzeri sistemlerle çalışır. Görüntü sürücüsü de OpenGL 3.0 ve üzeri olmalıdır. Bu gereksinimlere sahipseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Bilgisayarınıza MEmu App Player’ı indirin ve yükleyin.
 • MEmu’da PUBG’nin apk dosyasını yükleyin. Eğer sahip değilseniz, önce indirmekten çekinmeyin.
 • Kurulduktan sonra, ana ekranda oyunu görebilirsiniz. Sadece tıklayın ve şimdi bilgisayarınızda PUBG mobile oynamaya başlayabilirsiniz.

Sonuç:

PUBG’yi PC’de oynamak için kullanabileceğiniz en iyi araçların özeti bu şekilde. Kullanmak istediğiniz programa kendiniz karar verebilirsiniz. Emülatörleri kullanırken süreç biraz karmaşık gelebilir ancak ApowerMirror son derece kolay ve pratiktir. Üstelik yalnızca yansıtma fonksiyonu değil Android cihazın PC’den kullanımına da olanak verir.